05.05.

20° / 11°

Remi u derbiju na San Siru

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Milana i Atalante remizirali su, 1:1, u derbi meču 26. kola italijanske Serije A na "San Siru".

Počelo je fantastično za "rosonere". Igrao se treći minut kada je Rafael Leao u svom stilu prošao po lijevoj strani pored dvojice čuvara i "skinuo pauka" pogodivši rogalj Atalantinog gola.

Mogla je Atalanta da izjednači poslije deset minuta, ali je veliku šansu propustio Emil Holm.

Ipak, ono što on nije uradio jeste Teun Kopmajners iz penala u 42. minutu. Pretohodno je Žiru u svom kaznenom prostoru loše reagovao i faulirao upravo Holma, a sudija Danijele Orsato poslije gledanja VAR snimka pokazao na "bijelu tačku".