05.05.

20° / 11°

Modrić pogodio za trijumf Reala

Izvor: EPA-EFE/Javier Lizon

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na svom "Santjago Bernabeu" ekipu Sevilje rezultatom 1:0.

Heroj u pobjedi Madriđana bio je fenomenalni Luka Modrić koji je postigao jedini gol u 81. minutu.

Karlo Anćeloti je tek u 75. minutu odlučio da napravi prvu promjenu, pošto je Luka Modrić zamijenio Naća, što je značilo i Realovu totalnu ofanzivu.

I upravo je Luka Modrić pokazao kakav je majstor, pošto je u 81. minutu primio jednu odbijenu loptu, unio je u sredinu i sa 20 metara od stative savladao Nilanda za 1:0.

Gostujući igrači su se žalili i tražili da se gol poništi, jer je u prilikom centaršuta koji je prethodio golu, Antonio Ridiger bio u čistom ofsajdu, odmah uz Badea koji je skočio i glavom izbio do Modrića.

Inače, zanimljivo je i to da je glavni sudija morao da napusti teren zbog povrede dvadeset minuta prije kraja, a zamijenio ga je četvrti arbitar, koji je i dosudio čist pogodak za Real Madrid.