18° / 13°

09.05.

15° / 11°

Alter Modus do prvog boda protiv lidera

U balonima "Vuk" i "Arena" odigrane su utakmice sedmog kola Meridianbet Biznis lige Crne Gore u minifudbalu.

U grupi A senzaciju je priredila ekipa Alter Modus, koja je u duelu sa Vojskom Crne Gore, čiji je učinak do sada bio stopostotan osvojila prvi bod u ovogodišnjem izdanju Meridianbet Biznis lige. Mehović je golom u drugom poluvremenu donio dugo očekivani bod i najavio bolje dane za svoju ekipu. U ostalim mečevima grupe A, Sincommerce je savladao Meridianbet rezultatom 6:3 dok je DMD Delta slavila u uzbudljivom finišu golom Tomovića u posljednjem minutu, za konačnih 3:2 protiv ekipe Maxteo DRS.

Tabela grupe A: 1. Vojska CG 19 bodova, 2. Sincommerce 15, 3. DMD Delta 12, 4. Maxteo DRS 9, 5. Cedis 6, 6. UCG Građevinski fakultet 6, 7. Meridianbet 6, 8. Neregelia 3, 9. Alter Modus 1 bod.

Interesantno je bilo u grupi B, u kojoj su sva prva poluvremena završena neriješenim rezultatom, a dva meča su i na kraju bila "iks" - Pošta Crne Gore remizirala sa Erste bankom (1:1), a NLB banka je treći remi upisala protiv ekipe RTCG. Ekipa Vodovoda i kanalizacije PG je nakon nekoliko "sušnih" kola slavila rezultatom 3:1 protiv ekipe Expo commerce, prvenstveno zahvaljujući Škatariću, koji je postigao dva gola. Montecargo je u nastavku slomio otpor Čistoće PG i slavio rezultatom 4:2, dok je na Sportske novinare CG vjerovatno uticala teža povreda Ivana Ivanovića u finišu prvog poluvremena. S obzirom da su Sportski novinari CG nastupili bez ijedne izmjene, nakon što Ivanović nije mogao da nastavi igru, njihov rival M-tel je izveo iz igre jednog svog igrača, što je za svaku pohvalu, pa se u drugom poluvremenu igralo "pet na pet". U takvoj konstelaciji snaga bolje se snašao M-tel, koji je znalački kažnjavao brojne promašaje svog rivala, pa je na kraju zabilježio svoju treću pobjedu.

Tabela grupe B: 1. Montecargo 18 bodova, 2. Pošta CG 14, 3. RTCG 13, 4. Erste banka 10, 5. M-tel 10, 6. NLB banka 9, 7. Vodovod i kanalizacija PG 8, 8. Sportski novinari CG 6, 9. Čistoća PG 5, 10. Expo commerce 3 boda.

Grupa A

Sincommerce – Meridianbet 6:3 (1:1)

Balon: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš. Strijelci: Bojić u 3, Miličković u 22, Belojević u 23, M. Ivanović u 24, Miličković u 26. i 31. minutu za Sincommerce, D. Radusinović u 18, 27. i 30. minutu za Meridianbet.

SINCOMMERCE: Stojanović, Komatina, M. Ivanović, Jovanović, N. Ivanović, Radonjić, Bojić, Čađenović, Miličković, Tomašević, Belojević.

MERIDIANBET: Hodžić, Mehović, I. Radusinović, D. Radusinović, Bogojević, Janketić, Radenović, Radošević.

Vojska Crne Gore – Alter Modus 1:1 (1:0)

Balon: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš. Strijelci: Babović u 12. minutu za Vojsku CG, Mehović u 25. minutu za Alter Modus.

VOJSKA CRNE GORE: Drobnjak, Matanović, Dačević, Potpara, Džoganović, Radulović, Babović, Mitrović.

ALTER MODUS: Mehović, Lukačević, Koprivica, Krsmanović, Batrićević, Bošković, Rašović, Darmanović.

DMD Delta – Maxteo DRS 3:2 (1:1)

Balon: "Vuk". Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš. Strijelci: Spasojević u 13, Turanjanin u 23, Tomović u 40. minutu za DMD Delta, Mešter u 8. i 36. minutu za Maxteo DRS.

DMD DELTA: Raičević, Aćimić, Radulović, Laković, Spasojević, Miličić, Tomović, Mijović, Turanjanin.

MAXTEO DRS: Uković, Tomić, Mešter, Janketić, Božović, Đoković, Raonić.

Grupa B

Čistoća PG – Montecargo 2:4 (0:0)

Balon: "Arena". Sudije: Emir Ramović i Željko Anđelić. Strijelci: Rašović u 29, Đukanović u 31. minutu za Čistoću PG, Lukić u 27. i 38, Brnović u 30. i 34. minutu za Montecargo.

ČIŠTOĆA PG: Beriša, Kavarić, Đukanović, Markišić, Z. Rašović, Ćupić, M. Rašović.

MONTECARGO: Brković, Brnović, Došljak, Kaluđerović, Rešetar, Matanović, Maraš, Perović, Lukić.

Mtel – Sportski novinari CG 4:1 (0:0)

Balon: "Arena". Sudije: Miloš Brnović i Željko Anđelić. Strijelci: Anđić u 23, Raičević u 28, Matković u 31, Radević u 34. minutu za Mtel, Antić u 39. minutu za Sportske novinare CG.

MTEL: Raičević, Radević, Gojačanin, Radević, Anđić, Nikolić, Matković, Đoković.

SPORTSKI NOVINARI CG: Perović, Brajković, Radulović, Šuković, Antić, Ivanović.

NLB banka – RTCG 2:2 (0:0)

Balon: "Arena". Sudije: Emir Ramović i Željko Anđelić. Strijelci: Abazović u 34, Tuzović u 40. minutu za NLB banku, Gačević u 30, Paljević u 35. minutu za RTCG.

NLB BANKA: Dragaš, Tuzović, Kažić, Sakovski, Abazović, Dulović, Vujošević, Milikić, Đurović, Pešić.

RTCG: Gačević, Janjić, Raonić, Burzanović, Paljević, Čađenović.

Vodovod i kanalizacija PG – Expo Commerce 3:1 (0:0)

Balon: "Arena". Sudije: Miloš Brnović i Emir Ramović. Strijelci: Škatarić u 26. i 40, Fetić u 35. minutu za Vodovod i kanalizaciju PG, Živković u 30. minutu za Expo Commerce.

VODOVOD I KANALIZACIJA PG: Jelenić, Škatarić, Brnović, Milić, Maraš, Radičević, Dujović, Fetić.

EXPO COMMERCE: Raković, Kuzman, Milačić, Vukašinović, Živković, Pejović.

Pošta Crne Gore – Erste banka 1:1 (1:1)

Balon: "Arena". Sudije: Miloš Brnović i Željko Anđelić. Strijelci: Džankić u 20. minutu za Poštu CG, Deretić u 6. minutu za Erste banku.

POŠTA CG: Marković, Šušić, Jovićević, Zogović, Krsmanović, Čađenović, Vukadinović, Džankić, Rajović.

ERSTE BANKA: Milonjić, Bajatović, Orović, Mirković, Vujović, Ulićević, Vuković, Sekulić, Deretić.