21° / 12°

12.05.

20° / 12°

Atletiko slavio, Morata napokon pogodio

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su Betis sa 2:1 u meču 27. kola španske Primere.

Poveo je domaćin poslije osam minuta. Memfis Depaj je uputio oštar centaršut sa desne strane, a sopstvenu mrežu pogodio nespretni i nesrećni golman Betisa Rui Silva, poslije pravog karambola.

Moratina agonija nastavila se u 28. minutu kada je iskusni napadač preuzeo odgovornost i izveo penal, ali mu je Silva odbranio udarac sa "bijele tačke", prethodno se sam napadač izborio za najbolju moguću priliku da se konačno upiše u strijelce.

Ipak, minut prije kraja prvog poluvremena konačno je pogodio Morata. Poslije snažnog udarca De Pola i odbrane Silve natrčao je na loptu golgeter Atletika i postigao gol poslije osam utakmica, tako u stvarnost pretvorio riječi svog trenera koji mu toliko vjeruje.

Poslije 17 minuta igre u nastavku Betis je smanjio prelijepim pogotkom Vilijama Karvalja sa distance, ali je Atletiko sačuvao stečenu prednost do kraja i zasluženo slavio.