12.05.

20° / 11°

Siti slavio u derbiju Mančestera

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Mančester junajted na "Etihadu" rezultatom 3:1 (0:1) u derbiju 27. kola Premijer lige.

Markus Rašford je u 8. minutu šokirao domaće navijače za vođstvo Junajteda.

Siti je uspio da izjednači majstorskim golom Fila Fodena u 56. minutu. Sjajno je povukao sa desnog krila ka sredini, namjestio se na lijevu nogu i punim dijelom stopala pocijepao mrežu.

U 80. minutu Alvarez je asistirao Filu Fodenu za njegov drugi gol na meču i status apsolutnog heroja Mančestera ovog popodneva.

Baš ništa nije ukazivalo na to da bi Junajted mogao da se vrati u ovaj duel, a sve je zapečatio Erling Haland koji se iskupio u prvom minutu nadoknade golom poslije greške Nordina Amrabata.

Naredne sedmice na programu je možda i najveći meč u ovoj sezoni u Engleskoj. Liverpul će dočekati Mančester siti sa bodom prednosti.