21° / 12°

12.05.

20° / 11°

Napoli slavio u derbiju

Pobjeda Napolija u derbiju 27. kola Serije A, bilo je 2:1 (1:0) protiv Juventusa u veoma zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici.

Napoli je do prednosti stigao u 42. minutu utakmice, u smiraj prvog poluvremena.

Nakon centaršuta sa desne strane Napolija, Žezus je izbio loptu glavom, ali pravo na nogu Kvarackeliji koji hvata volej i pogađa za 1:0!

Pokušavao je Juve da stigne do izjednačanja i stigao je do zasluženog u finišu utakmice.

U toku je bio 81. minut kada je Karlos Alkaraz odigrao dupli pas sa Kijezom, ovaj je vidio prostor za šut, šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio mrežu za 1:1!

Očekivali smo remi jer nam se činilo da je to najrealniji rezultat, ali pitao se Napoli na samom kraju. Apsolutno zasluženo dosuđen penal za Napoli, faul je napravljen nad Osimenom, a upravo je Nigerijac uzeo stvar u svoje ruke.

Nije pogodio iz penala, odbranio je Ščešnji, ali je na loptu natrčao Đakomo Raspadori koji pogađa i donosi tri boda Napoliju!