03.05.

15° / 11°

Ronaldo i Portugal poraženi u Ljubljani, Belingem u 95. spasio Engleze poraza

Izvor: EPA-EFE

Engleska je na Vembliju odigrala 2:2 sa Belgijom, Slovenija je napravila veliko iznenađenje i u Ljubljani pobijedila Portugal sa 2:0, dok je Danska na stadionu Borndbija savladala Farska Ostrva rezultatom 2:0, u prijateljskim mečevima.

Englezi su nakon "šamara" koji su u subotu u Londonu dobili od Brazila (0:1), sada zamalo dobili još jedan od Belgijanaca, pa će Geret Sautegejt Euro spremati pod velikim pritiskom.

Tilemans je doveo goste u vođstvo u 11. minutu, nakon velike greške golmana Pikforda.

Izjednačio je Ajvan Toni iz penala u 17. minutu, a Tilemans ponovo pogodio, na asistenciju Lukakua, za 1:2 u 36. minutu. Ovom pogotku je prethodila katastrofalna reakcija engleskog defanzica Danka.

Engleska je napadala u nastavku i tek je u 95. minutu stigla do izjednačenja. Medison je proigrao Belingema, a sjajni fudbaler Real Madrida zatresao mrežu, za konačnih 2:2.

Slovenija je šokirala Portugal u meču koji je imao nesvakidašnju uvertiru. U glavnoj ulozi bio je Kristijano Ronaldo, koji Ljubljanu nikako neće pamtiti po dobrom.

Najprije je navijač htio da ga udari ispred hotela, potom je na teren utrčao jedan fan koji je napravio selfi sa njim i prekinuo na kratko meč, a onda je pravi "hladan tuš" došao u 72. minutu.

Adam Gnezda Čerin je tada doveo Slovence u vođstvo. Samo 10 minuta kasnije, domaći su došli od 2:0, a strijelac je bio Timi Elsnik.

Danci su očekivano tukli Farane golovima Hojberga u osmom i Daramija u 52. minutu.