05.05.

20° / 11°

Osmajić postigao nevjerovatan het-trik u Čempionšipu za samo sedam minuta

Izvor: Profimedia

Navijači Prestona u Engleskoj slave našeg napadača Milutina Osmajića, koji je bio kreator nevjerovatnog preokreta protiv ekipe Hadersfilda u završnim minutima utakmice 42. kola - 4:1 (0:1).

Naime, Milutin je uspio da postigne het-trik za samo sedam minuta u intervalu od 84. do 91. minuta.

Prvi gol pao je u pomenutom 84. minutu na asistenciju Holmsa, samo tri minuta kasnije je Osmajić uspio da zatrese mrežu poslije dodavanja Brauna, dok je završni udarac stavio u prvom minutu nadoknade poslije pasa Frokjer-Jensena.

Prethodno je Vil Kin sa penala donio izjednačenje Prestonu u 53. minutu, dok je Hadersfild poveo golom Korome na dodavanje Burgzorga u 42. minutu.

Ova pobjeda dosta će značiti Prestonu u borbi za plej-of, jer je sada na diobi sedmog mjesta sa Koventrijem sa 63 boda i utakmicom manje od Noriča na šestom mjestu koji ima +5.