24.05.

25° / 15°

Četiri gola Halanda u pobjedi Sitija

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Mančester sitija deklasirali su Vulverhempton na svom terenu rezultatom 5:1, u 36. kolu engleske Premijer lige.

Briljirao je Erling Haland koji je postigao četiri pogotka za domaći tim, doduše dva sa bijele tačke. Želio je i peti i zbog toga je vidno bio nezadovoljan i negodovao je u momentu kada je Pep Gvardiola odlučio da ga zamijeni u 82. minutu. Na poluvremenu je bilo 3:0 za domaćina. Peti gol za Siti djelo je Alvareza, dok je počasni za goste postigao Čan u 53. minutu.

"Građani" su na taj način zadržali "pol-poziciju" u borbi za titulu sa Arsenalom. Na dva kola prije kraja ekipa iz Londona ima jedan bod više, ali Siti ima meč manje i ukoliko pobijedi Fulam i Totenhem u gostima, te Vest Hem kod kuće, odbraniće naslov šampiona Engleske bez obzira na učinak Arsenala, koji će još gostovati Mančester junajtedu i dočekati Everton.