25° / 15°

Bajer "protutnjao" kroz Frankfurt

Izvor: EPA-EFE

Iako su odavno obezbIjedili prvu i istorijsku titulu u Bundesligi, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena nastavili su da pomjeraju granice u ovoj nestvarnoj sezoni koju igraju.

Danas su gostovali u Frankfurtu i deklasirali Ajntraht sa 5:1, u utakmici 32. kola Bundeslige.

To je ekipi Ćabija Alonsa 48. meč bez poraza u ovoj sezoni i sve su bliži neviđenom podvigu da je i okončaju bez "pognute glave" na bilo kom susretu. Do kraja su im u ligi ostali duelu protiv Bohuma u gostima i Augsburga kod kuće, u finalu Kupa Njemačke će odmjeriti snage sa Kajzerslauternom, a u četvrtak ih čeka i revanš polufinala Lige Evrope protiv Rome, u koji će unijeti kapital od 2:0 iz Rima.

Danas je Bajer poveo u 12. minutu "bombom" Granita Džake, a domaćin je izjednačio pogotkom Ekitikea u 32. minutu.

Patrik Šik se u 44. minutu pobrinuo da gosti na veliki odmor odu sa prednošću i pogodio je za 1:2.

U nastavku je Ćabijeva "mašina" pojačala ritam, Ajntraht to nije mogao da prati, pa je Palasios iz penala u 58. minutu povisio na 1:3, a Frimpong u 77. minutu krunisao sjajnu kontru i pas Hložeka, za 1:4.

Leverkuzen je u 89. minutu dobio još jedan penal, a njega je u gol za konačnih 1:5 pretvorio Bonifejs.