20 °

max 20 ° / min 10 °

Utorak

14.10.

20° / 10°

Srijeda

15.10.

20° / 8°

Četvrtak

16.10.

20° / 10°

Petak

17.10.

15° / 12°

Subota

18.10.

19° / 11°

Nedjelja

19.10.

19° / 10°

Ponedjeljak

20.10.

19° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Albanija slavila u Leskovcu, Portugalci i Španci hitaju ka SP

Izvor: EPA-EFE

Meridianbet Fudbal

Comments 1

Albanija slavila u Leskovcu, Portugalci i Španci hitaju ka SP

Autor: Bojan Šuković

  • Viber

Albanija je u Leskovcu savladala Srbiju 1:0 u kvalifiakcijama za Mundijal. Gol odluke, u direktnom duelu za baraž i drugo mjesto u grupi, postigao je Rej Manaj u završnici prvog poluvremena.

Srbija za 90 i kusur minuta nijednom nije ozbiljnije ugrozila gol čvrstog tima koji s klupe vodi Brazilac Silvinjo. U finišu utakmice navijači su skandirali “Piksi, odlazi”.

Engleska je lider grupe K sa 15 bodova iz pet utakmica. Albanija je sakupila 11 sa utakmicom više, dok je Srbija u nezavidnoj situaciji sa sedam.

Španija i Portugal značajno su se pribiliži Mundijalu, Turska je zakoračila ka baražu, dok je Italija "cementirala" drugo mjesto u svojoj grupi, ali za direktan plasman će joj trebati čudo.

Portugal je u grupi F dočekao Republiku Irsku na stadionu Sportinga u Lisabonu i slomio joj otpor tek u 91. minutu, kada je Ruben Neveš, na sjajan centaršut Trinkaa, zatresao mrežu udarcem glavom iz peterca, za konačnih 1:0.

Portugalci su otišli na maksimalnih devet bodova i jako su blizu plasmana na SP.

Španija je u Elčeu savladala Gruziju rezultatom 2:0 i sačuvala stopostotan učinak u grupi E, u kojoj nema dostojnog rivala.

Šampion Evrope je poveo pogotkom Jeremija Pina iz peterca u 24. minutu, kom je Le Norman lijepo spustio loptu posle centaršuta Pedrija.

Prednost je u 64. minutu duplirao Ojarzabal, koji je sjajno izveo slobodan udarac sa 17 metara i silovito zakucao loptu pod prečku, za 2:0.

Turska je u Sofiji napravila veliki korak ka drugom mjestu u ovoj grupi, deklasiravši slabašnu Bugarsku rezultatom 5:1. Turci sada imaju šest bodova i utakmicu sa Gruzijom u Kodžaeliju za tri dana da riješe poziciju u baražu.

U grupi I je Italija u Talinu pobijedila Estoniju sa 3:1, ali ona će prilično sigurno po treći put zaredom igrati baraž za odlazak na šampionat svijeta.

Norveška je ranije danas u ovoj grupi deklasirala Izrael sa 5:0 i ako u novembru pobijedi Estoniju kod kuće biće pobjednik grupe. Italiji bi u tom slučaju, ako slavi na naredna dva meča, trebala pobjeda u Milanu protiv Norvežana sa dvocifrenom razlikom, što je nemoguće.

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

Njako Pušov Šljokanović

Pogađate da je nAćas u BeograT najsretnjiji Njako Pušov od junačke kuće Šljokanovića (mora' je načet' oni liker od gorkog lista što se toči u Bologni još od 1885. u čast Regine Elene di Montenegro)... Volim Vas sviju - i po naški i po arbanaški!