Crna Gora poražena od Francuske

Comments 1

Izvor: Mina

Autor: Marija Mitrović

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Muler le Keptifu od Francuske 85:66 (18:12, 22:26, 20:16 i 25:12), u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

To je prvi poraz crnogorskih košarkaša u kvalifikacijama, nakon startnog trijumfa protiv Velike Britanije 81:74.

Francuska je upisala prvi trijumf, nakon startnog poraza na gostovanju Njemačkoj 83:69.

Loša posljednja četvrtina i svega 12 postignutih poena koštala je crnogorsku selekciju povoljnijeg rezultata u Francuskoj.

Crnogorska selekcija tri četvrtine bila je ravnopravan rival, u 20. minutu imala je neriješen rezultat (38:38), a posljnji put zaprijetila je početkom posljednje četvrtine kada je zaostatak svela na tri poena (62:59).

U nastavku meča uslijedila je dominacija domaćina koji stekao dvocifrenu prednost, koju je do kraja meča uspio da uveća.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Geršon Jabusel sa 15, dok je Mustafa Fal ubacio 12 poena.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Nikola Ivanović sa 24, dok je Marko Todorović dodao 12 poena.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 26. novembra, biti gost Njemačke.