9° / 7°

Odlična Budućnost savladala Brešu na startu Eurokupa

Košarka

Košarkaši Budućnosti Voli ostvarili su pobjedu na startu nove sezone Eurokupa.

Podgorički tim savladao je večeras pred svojim navijačima, u prvom kolu B grupe, italijansku Brešu 93:81 (19:23, 23:20, 23:22 i 28:16)

Pobjedik duela odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada je domaćin serijom 14:2 u 37 minutu stekao prednost od 12 poena (79:67).

Prednost Budućnosti iznosila je i 14 poena (89:75) u 40. minutu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 24, Džastin Kobs i Melvin Edžim ubacili su po 16, dok je Vili Rid meč završio sa 13 poena.

U italijanskom timu, koji je u finišu prve četvrtine imao sedam poena prednosti (21:14), najbolji je bio Dušan Ristić sa 17 koševa.

Drugi crnogorski predstavnik, barski Mornar, sjutra u 19 sati i 30 minuta, biće gost njemačkog Ulma.