03.05.

19° / 12°

Budućnost Bemax poražena u finalu WABA lige

Comments 1

Košarkašice Budućnost Bemaksa nisu uspjele da osvoje titulu u WABA ligi - ekipa Vladana Radovića je večeras u finalu, u Podgorici, izgubila od Cinkarne Celje 64:59.

Cinkarna je odbranila trofej, stigla do pete titule u regionalnom takmičenju i na prvom mjestu vječne liste se izjednačila sa Šibenikom. Budućnost ima tri pehara.

"Vučice" su imale prednost, u jednom trenutku i maksimalnih plus 14 (35:21), kontrolisale su utakmicu, ali je, kako se meč bližio kraju, slovenačka ekipa bila agresivnija i čvršća. Budućnost je posljednje poene postigla pet minuta i 41 sekundu prije kraja meča.

Najefikasnija kod Budućnosti bila je Dragana Domuzin sa 17 poena. Anastasija Drobnjak i Ksenija Šćepanović su imale po 14.

Kod Cinkarne se istakla Lea sa Bartleme sa 18 poena.