Ostalo

Izvor: b92

Autor: Mirjana Dragaš

Rafael Nadal pobijedio je Sema Kverija u tri seta, u četvrtfinalu Vimbldona.

Drugi teniser svijeta odigrao je odličan meč i za plasman u polufinale bilo mu je potrebno dva sata i devet minuta – 7:5, 6:2, 6.2.

Španski teniser u borbi za finale igraće protiv Rodžera Federera, što znači da nas očekuje 40. teniski klasik. Nadal vodi sa 24:15 i pripao mu je posljednji međusobni meč, koji je odigran u polufinalu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Kada je riječ o meču Nadal i Kverija, presudan je bio prvi set koji je Rafa poslije velike borbe dobio sa 7:5. "Bik s Maljorke" imao je rani brejk prednosti, ali je Kveri uspio da se vrati u desetom gemu i izjednači na 5:5.

Nakon toga je uslijedio novi brejk Nadala (6:5), a visoki Amerikanac je u trinaestom gemu imao tri šanse da ponovo vrati brejk. Nije uspio u toj namjeri, i u drugom i trećem setu postojao je samo jedan igrač na terenu.

Španac drugi period igre dobija sa 6:2, odnosno treći istim rezultatom.

Polufinala igraju se u petak, a u drugom se sastaju Novak Đoković i Roberto Bautista-Agut.