23° / 15°

Kilde i u Kicbilu nastavio dominaciju u spustu

Ostalo

Izvor: Mina

Norvežanin Aleksander Amot Kilde pobjednik je osmog spusta sezonske Svjetskog kupa alpskih skijaša, koji je danas vožen u Kicbilu.

Kilde, koji je juče završio na 16. mjestu, trku na legendarnoj stazi odvezao je u vremenu minut, 56 sekundi i 90 stotinki.

To je njegova sedma pobjeda ove sezone, ukupno 20. u Svjetskom kupu, a 11. u spustu.

U toj disciplini ove sezone slavio je i u Lejk Luisu, Biver Kriku, Val Gardeni i Vengenu.

Ima i dva trijumfa u superveleslalomu - u Biver Kriku i Vengenu.

Drugo mjesto zauzeo je Francuz Johan Klari sa 67 stotinki zaostatka, dok je treći bio Amerikanac Trevis Genong.

Kao četvrtoplasirani završio je Italijan Matija Kase, dok je peti bio pobjednik jučerašnjeg spusta Austrijanac Vinsent Krihmajer.

Švajcarac Beat Fojc, u posljednjem nastupu u Kicbilu u Svjetskom kupu, osvojio je 16. mjesto.

Kilde je vodeći u plasmanu spusta sa 620 bodova.

Krihmajer je drugi sa 464, dok je treći Marko Odermat sa 386 bodova.