03.05.

15° / 12°

Šifrin ponovo najbrža u Kronplacu

Ostalo

Amerikanka Mikaela Šifrin pobjednica je osmog veleslaloma sezone Svjetskog kupa alpskih skijašica, koji je za Svjetski kup vožen danas u Kronplacu.

Šifrin, koja je i juče bila najbolja u toj disciplini, upisala je 84. pobjedu i učvrstila se na čelnoj poziciji vječne liste najboljih alpskih skijašica u Svjetskom kupu.

Ona je bila vodeća i nakon prve vožnje, a do desete pobjede ove sezone došla je u vremenu dva minuta, tri sekunde i 28 stotinki.

Slavila je, osim u Kronplacu, još tri puta u veleslalomu, četiri puta u slalomu i jednom u superveleslalomu.

Šifrin je 82 stotinke bila brža od drugoplasirane
Norvežanke Ronhild Movinkel, dok je treća bila Šveđanka Sara Hektor sa zaostatkom od sekundu i 19 stotinki.

Slovakinja Petra Vlhova bila je četvrta, na petom mjestu završila je Švajcarkinja Lara Gut-Behrami, a na šestom Francuskinja Tesa Vorli.

Italijanka Federika Brinjone osvojila je osmo, dok je Slovenka Neja Dvornik nakon dvije vožnje imala je 12. vrijeme.

Šifrin je vodeća u plasmanu veleslaloma sa 600 bodova.

Gut-Behrami je druga sa 482 boda i ima 31 više od Marte Bazino, koja je danas ostala bez plasmana.

Šifin i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa zauzima čelnu poziciju sa 1517 bodova.

Gut-Behrami je druga sa 906, dok je treća Vlhova 896 bodova.