18° / 9°

Kraft nastavio dominaciju

Izvor: EPA-EFE/PHILIPP SCHMIDL

Ostalo

Austrijanac Štefan Kraft pobijedio je u Saporu, na 19. takmičenju u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Saporu.

On je bio drugoplasirani nakon prve serije, a do pobjede došao je skokovima od 129 i 139 metara, za koje je dobio 263 boda.

To je njegova deveta pobjeda ove sezone, ukupno 39. u Svjetskom kupu.

Vodeći nakon prve serije, Japanac Rjoju Kobajaši, završio je kao drugoplasirani skokovuima dužine 128,5 i 138,5 metara i zbirom od 262,6 bodova.

Njemac Andreas Velinger kompletirao je pobjedničko postolje skokovima od 127,5 i 134 metra, za koje je dobio 256,9 bodova.

Austrijanac Manuel Fetner bio je četvrti (127/135), peto mjesto osvojio je Danijel Čofenig (129,5/129,5), a šesto Jan Herl (121,5/133).

Najbolji Slovenac bio je devetoplasirani Peter Prevc (129,5/122,5).

Kraft je vodeći u generalnom plasamnu Svjetskog kupa sa 1.336 bodova.

Kobajaši je preuzeo drugo mjesto sa 1101 bodom i ima 14 više od trećeplasiranog Velingera.