15° / 11°

Ferstapenu pol u Kini

Izvor: EPA-EFE

Ostalo

Vozač Red Bula Maks Ferstapen zadržao je maksimalni skor u kvalifikacijama ove sezone, pošto je osvojio pol poziciju i pred Veliku nagradu Kine, petu trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Holanđanin je u Šangaju upisao peti pol ove sezone, šesti zaredom, a 37. u karijeri, krugom u vremenu od 1:33.660. minuta. Ferstapen je tako ujedno donio 100. pol poziciju Red Bulu.

Najbliži Ferstapenu bio je njegov timski kolega Serhio Peres, koji je imao tri desetinke zaostatka, dok je treće mjesto zauzeo Fernando Alonso u Aston Martinu.

Velika nagrada Kine na programu je u neđelju od 9 časova.

Pored apsolutne dominacije aktuelnog šampiona, pete kvalifikacije sezone obilježila je rana eliminacija Luisa Hamiltona, kao i prekid u drugom dijelu koji je izazvao Karlos Sains junior u Ferariju.

Sedmostruki svjetski šampion će zauzeti tek 18. mjesto na startu, dok je Sains poslije greške u 16. krivini i izlijetanja uspio da se vrati na stazu i probije se u posljednji dio, ali nije mogao bolje od sedmog mjesta.