25.04.

10° / 6°

Vardar nakon katastrofalnog poluvremena do F4 Lige šampiona

Rukomet

Rukometaši Vardara plasirali su se na Fajnal for rukometne Lige šampiona iako su poraženi u Segedinu 29:25. Prednost iz prvog meča od osam golova razlike ipak je bila prevelika. Na Fajnal for se plasirao i Vive Kilce, iako je izgubio ubjedljivo u Parizu.

Šampion Evrope iz 2017. imao je lijepu zalihu od osam golova iz prvog meča, ali je mađarski predstavnik već sredinom prvog poluvremena to anulirao i čak poveo +9 (16:7). Imao je domaćin u 41. minutu 25:17, ali onda kreće serija Vardara od čak 6-0, čime je praktično riješen ovaj dvomeč. Kod domaćih Bence Banhidi bio je najefikasniji sa sedam golova, a na drugoj strani Igor Karačić sa osam golova.

Vardaru, Barseloni i Vespremu na Fajnal foru priključio se i Vive Kilce.