37° / 23°

Sjajna partija "lavica", Crnogorke očitale lekciju Mađarskoj!

Rukomet

Comments 8

Nakon uvodne dvije pobjede protiv Kameruna i Paragvaja, "lavice" su večeras u derbiju grupe očitale lekciju Mađarskoj slavivši 24:18 za maksimalan učinak, čime su došle na korak od četvrtfinala.

Crna Gora prenosi četiri boda u narednu fazu đe je očekuju dueli sa Švedskom i Hrvatskom koje će se sjutra sastati i odlučiti ko će sa prvog mjesta u drugu fazu. Nakon dva kola Švedska ima četiri boda, Hrvatska tri. Iz te grupe dalje će Senegal ili Kina.

Odlično drugo poluvrijeme, 13 minuta bez primljenog gola i serija od šest vezanih pogodaka, uz još jedno vrhunsko izdanje golmanke Marte Batinović, trasirali su crnogorskoj selekciji put ka pobjedi i prvom mjestu.

Mađarska je, nakon boljeg uvodnog dijela Crne Gore, došla vođstva, koje je na poluvremenu iznosilo 10:7.

Vodila je i 11:8, nakon čega je uslijedila serija od 6:0 za preokret i vođstvo Crne Gore 14:11.

U 53. minutu crnogorska reprezentacija stekla je prednost od pet pogodaka (19:14) i praktično već tada riješila pšitanje pobjeda.

U samom finišu razlika je iznosila i sedam pogodaka (24:17).

U pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Batinović sa 15 odbrana, najefikasnije su bile Dijana Mugoša sa osam i Tatjana Brnović sa sedam golova.

Važan doprinos dale su i Itana Grbić i Matea Pletikosić sa po četiri gola.

Glavnu rundu, kao trećeplasirani, izborio je Kamerun, koji je savladao Paragvaj 26:23.

CRNA GORA - MAĐARSKA 24:18 (7:10)

Strijelci:

CRNA GORA: Batinović, Brnović 6, Bulatović , Ćorović, Despotović , Godeč , Grbić 4, Ivanović , Klikovac , Malović, Marsenić, Mugoša 8, Pavićević 1, Pletikosić 4, Popović, Rajčić.

Tok meča:

Na pet minuta do kraja meča, Crna Gora vodi 21:16

U 50. minutu Mađarska postiže gol i smanjuje na 16:14.

Serija 5:0 "lavica" za vođstvo od 13:11 u 40. minutu.

U 37. minutu Crna Gora dolazi do izjednačenja, 11:11.

Batinović brani, a na drugoj strani Mugoša sa sedmerca pogađa i smanjuje na 9:11.

Počelo je drugih 30 minuta meča Crna Gora - Mađarska.

Poluvrijeme, Mađarska vodi 10:7.

Golmanka Mađarske zaustavlja dva uzastopna napada naše selekcije, što koriste rivalke da dođu do +3.

Na pet minuta do kraja poluvremena, Mađarska ima prednost od 7:6.

U 18. minutu Mađarice prvi put dolaze do vođstva, 4:5.

Nakon 15 minuta igre "lavice imaju prednost od 4:3.

U 8. minutu Crna Gora postiže gol za 3:1.