05.05.

20° / 11°

"Lavice" pobjedom otvorile kvalifikacije za OI

Rukomet

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je danas u Ulmu selekciju Paragvaja 30:25 na startu kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu.

Paragvaj je do finiša prvog dijela igrao gol za gol, da bi naše serijom 6:0 završile uvodnih 30 minuta sa prednošću 17:12.

Međutim, vođstvo kao da je uspavalo naše rukometašice.

Paragvaj je polako topio zaostatak i došao na četiri minuta prije kraja na minus jedan i imao napad za izjednačenje.

Na sreću, nije ga iskoristio, a onda je završnica, kao i u prvom poluvremenu, pripala našim djevojakama, koje su bez neizvjesnosti privele meč kraju.

Dijana Mugoša dala je devet, Jelena Despotović dala je pet, a po četiri Itana Grbić i mlada Anastasija Marsenić, koja je odlično iskoristila minutažu.

Armel Atingre imala je osam odbrana u drugom dijelu, dok je šest uspješnih intervencija u prvom poluvremenu upisala Marina Rajčić.

U selekciji Paragvaja devet golova sjajne Fernande Insfran.

U subotu će od 14 sati Crna Gora igrati protiv Njemačke, koja je na premijeri pobijedila Sloveniju 31:25.

Najbolje dvije selekcije sa turnira u Ulmu izboriće plasman na Igre u Tokiju.

Crnogorske rukometašice žele četvrtu olimpijsku vizu, nakon učešća na Igrama u Londonu 2012, Rio de Žaneiru 2016. i Tokiju 2021. godine.