20° / 11°

Poraz rukometašica od Njemačke, sa Slovenijom za Olimpijske igre

Rukomet

Comments 1

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Njemačke 28:24 u drugom kolu kvalifikacija za Olimpijske igre. Njemice su tim trijumfom obezbijedile put za Pariz, dok će "lavice" sjutra u direktnom duelu sa Slovenijom odlučivati o drugom putniku na OI.

To je prvi poraz crnogorskih rukometašica na turniru, nakon startnog trijumfa protiv Paragvaja 30:25.

Loše izdanje u napadu i svega sedam postignutih golova do poluvremena, odnosno deset do 42. minuta, koštalo je crnogorsku selekciju povoljnijeg rezultata.

Izabranice selektorke Bojane Popović nijesu imale rješenje za njemačku odbranu i golmanku Katarinu Filter, posebno u prvom poluvremenu, tokom kojeg su postigle svega četiri gola iz igre.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio već početkom nastavka, kada je sa četiri vezana gola poveo 15:7.

Razlika je u 42. minutu iznosila i deset golova (20:10).

Njemačku je do pobjede i praktično plasmana na Olimpijske igre vodila Julija Maidhof sa devet golova.

U crnogorskoj reprezentaciji jedina svijetla tačka bila je Matea Pletikosić sa devet pogodaka.

Meč sa Slovenijom igramo sjutra od 16 časova.

UŽIVO

CRNA GORA - NJEMAČKA 24:28 (7:11)

Tok meča

Domaćin čuva razliku, vodi 24:16 i ide ka Olimpijskim igrama. Do kraja još deset minuta.

43. minut meča, večikih 20:10 za Njemačku.

Njemice daju dva gola, za 17:9, a Pletikosić je šestim pogotkom na meču smanjila na 17:10.

Serija Njemica na startu drugog dijela i sada je velikih 15:7.

Poluvrijeme, gubimo od Njemačke 11:7.

Pletikosić je pogodila treći put u nizu, drugi sa sedam metara i smanjila na 9:6.

Nakon 20. minuta igre Njemalka vodi 7:3.

Despotović i Brnović su smanjile na 4:3

Za deset minuta samo jedan gol lavica i to Mugoše.

Nakon sedam minuta igre rezultat je 1:1.