25.04.

16° / 8°

"Ajkule" sa Australijom za četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Vaterpolo

Vaterpolisti Crne Gore zauzeli su drugo mjesto u grupi A na Svjetskom prvenstvu. "Ajkule" su očekivano savladale domaćina Južnu Koreju 24:6, a trijumfom Srbije nad Grčkom, sa druge pozicije idemo u osminu finala. Rival u borbi za četvrtfinale biće selekcija Australije koja je zauzela treće mjesto u grupi B. Taj meč na programu je u nedjelju od 7 sati po crnogorskom vremenu.

CRNA GORA - JUŽNA KOREJA 24:6 (6:1, 4:1, 8:1, 6:3)

Sudije: Severo (Ita), Ni (Kina), Igrač više: Crna Gora 4 (4), Južna Koreja 3 (2). Peterci: Crna Gora 1 (1)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Radović 2, Petković 1, Čučković 2, Ukropina 3, Janović 1, Đurđić 3, Ivović 6, Spaić 2, Drašković, Murišić 3, Kandić.

JUŽNA KOREJA: Jinvo, Donghiok 1, Biongju, Seonuk 2, Daejong, Seongju, Jeonggin, Monsu 1, Minjong, Hiomin 2, Kangvon, Jaehun, Biongioung.

TOK MEČA:

Prva četvrtina: Meč je otvorio Ivović, isti igrač je povisio na 2:0, Radović sa penala na 3:0, smanjio je Donghiok sa igračem više. Đurđić 4:1, Čučković 5:1 na tri minuta do kraja prve četvrtine. Ponovo je Uroš pogodio za 6:1 nakon prvih osam minuta igre.

Druga četvrtina: Prvi gol u drugom periodu postignut je nakpon tri minuta igre, Ukropina je bio precizan za 7:1. Ivović 8:1, Murišić za 9:1, Radović za 10:1, Monsu smanjuje na 10:2 i to je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Treća četvrtina: Brguljan pogađa na startu trećeg dijela, Đurđić postiže novi gol, Ukropina takođe, Spaić postiže gol za 14:2 na pet minuta do kraja ovog perioda igre. Treći gol Ukropine, smanjio je domaćin, ali je odmah uzvratio Petković. Murišić precizan za +14, i u sljedećem napadu je pogodio, na kraju treće 18:3.

Četvrta četvrtina: Seonuk smanjuje na startu posljednje četvrtine, Janović precizan za 19:4. Spaić za 20:4, Đurđić 21:4, smanjuje Hiomin, Ivović postiže četvrti gol, ubrzo i peti na ovom meču. Seonuk smanjuje, Ivović ponovo pogađa, 24:6.

GRUPA A: Srbija 5, Crna Gora 4, Grčka 3, Južna Koreja 0.

GRUPA B: Hrvatska 4, SAD 4, Australija 2, Kazahstan 0.

GRUPA C: Mađarska 6, Španija 4, Južna Afrika 1, Novi Zeland 1.

GRUPA D: Italija 6, Njemačka 3, Japan 3, Brazil 0.