26.04.

17° / 10°

Crnogorski vaterpolisti poraženi od Srbije

Vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poraženi su danas u Podgorici od Srbije 11:9, u utakmici trećeg kola B grupe Svjetskog kupa.

To je drugi uzastopni poraz crnogorskih vaterpolista na turniru, nakon startnog trijumfa protiv Gruzije 13:12.

Izgubili su i od Španije 10:6.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, u kojoj je Srbija serijom od četiri vezana pogotka povela 10:6.

Prednost uoči posljednjih osam minuta iznosila je 10:7.

Srbiju je do drugog trijumfa vodio Marko Radulović sa tri, Vuk Milojević i Nemanja Ubović postigli su po dva, a po gol Dušan Mandić, Filip Janković, Strahinja Rašović i Nikola Lukić.

Dvostruki strijelaci za Crnu Goru bili su Đuro Radović, Aleksa Ukropina i Uroš Čučković, dok su po gol postigli Stefan Vidović, Vasilije Radović i Dušan Matković.

Crna Gora će u narednom kolu, sjutra u 17 sati i 30 minuta, igrati sa Australijom.

Rival Srbije, dva sata kasnije, biće Španija.