Nakon peteraca Crna Gora savladala SAD 16:15, Tešanović heroj meča

Vaterpolo

Comments 5

Autor: Antena M

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je selekciju Sjedinjenih Američkih Država u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Dohi rezultatom 16:15.

Nakon 32 minuta igre bilo je 11:11.

Tokom čitavog meča viđena je velika borba u bazenu a o tome i govori podatak da su "Ajkule" imale najviše dva gola prednosti.

Dobra je bila i odbrana sa igračem više ali su Bouven i Daube individualnim kvalitetom kada je bilo najpotrebnije za protivnika pronalazili rješenja u napadu.

Sjajan je ponovo na golu bio Petar Tešanović koji je činio čuda, pri čemu je odbranio 5 peteraca, i to dva tokom regularnog dijela susreta, pa još tri u penal ruletu.

Crna Gora će preksjutra, u okviru drugog kola, igrati protiv Srbije koja je dana bila bolja od Japana 17:10. Taj meč pratićemo od 11:30 časova. Ukoliko trijumfujemo, pa i petercima, gotovo bismo izvjesno mogli računati na prvo mjesto u grupi - a time i direktan plasman i u četvrtfinale i na OI.

CRNA GORA - SAD 16:15

Strijelci:

Crna Gora: Dejan Lazović, Draško Brguljan 1, Miroslav Perković 2, Kanstantsin Averka, Aljoša Mačić, Vlado Popadić 1, Stefan Vidović, Đuro Radović, Aleksa Ukropina 2, Vladan Spaić, Dušan Matković 2, Vasilije Radović 1, Petar Tešanović, Marko Mršić 1, Jovan Vujović 1.

TOK MEČA:

Prva četvrtina

Prvi gol na meču postiže selekcija SAD-a, strijelac Bouven.

Perković je izjendačio.

Tri minuta do kraja prve četvrtine, rezultat je nepromijenjen.

Sjajan Tešanović na golu, brani još jedan zicer na nepunih dva minuta do kraja prve četvrtine.

Nakon kontre Draško Brguljan postiže gol za prvo vođstvo na meču 2:1.

Sjajnim golom Vasilije Radović na 5 sekundi do kraja prve četvrtine postiže gol za prednost od dva razlike.

Druga četvrtina

Holand brani prvi šut Ukropine u drugoj četvrtini.

SAD nije iskoristila još jedan napad sa igračem više, čvrsta odbrana "Ajkula".

Peta odbrana Tešanovića, i dalje bez golova u drugoj četvrtini.

Kupido smanjuje rezultat na gol razlike.

Jovan Vujović postiže gol sa igračem više.

Amerikanci koriste peterac, drugi gol Bouvena.

Gol Matkovića, vodimo ponovo dva razlike.

Ponovo Bouven, SAD nakon igrača više koristi posljednji napad u prvom poluvremenu.

Treća četvrtina

Brani Tešanović peterac Bouvenu.

Mršić koristi igrača više i postiže gol na asistenciju Draška Brguljana.

Smanjuje rezultata Daube.

Izjednačenje, strijelac Ben Halok.

Četiri minuta do kraja treće dionice, rezultat je izjednačen.

Gol Alekse Ukropine, Crna Gora ponovo vodi.

Crna Gora ponovo vodi dva razlike, gol Dušana Matkovića na nepunih dva minuta do kraja treće četvrtine.

Daube smanjuje na gol razlike.

Crna Gora ponovo koristi igrača više, drugi gol Perkovića.

Uoči posljednjih osam minuta, Crna Gora se odbranila i sačuvala prednost od dva gola.

Četvrta četvrtina

Bouven postiže gol.

Crna Gora prvi put ne koristi igrača više.

Na pet minuta do kraja izjednačenje, gol je postigao Dod.

Crna Gora ponovo vodi, peterac je iskoristio Popadić.

Ponovo kontra, Dod postiže gol za izjednačenje.

Novi gol Ukropine za vođstvo.

Brani Tešanović peterac za izjednačenje na dva minuta do kraja meča.

Minut do kraja meča, ponovo Bouven za izjednačenje.

Crna Gora ne koristi posljednji napad, slijede peterci.

Peterci

Prva serija: Ukropina je uzdrmao prečku, na drugoj strani je Tešanović zaustavio Bouvena.

Druga serija: Gol Vidovića, pa Irvinga za 12:12.

Treća serija: Stativa Perkovića, pa pogodak Hupera – 12:13.

Četvrta serija: Popadić je bio siguran, onda je Tešanović skinuo šut Rajdera Roda – 13:13.

Tešanović brani udarac Doda. Brguljan za vođstvo 14:13. Izjednačili su Amerikanci 14:14. Ukropina ovoga puta siguran 15:14. Bouven za 15:15. Vidović vraća vođstvo 16:15.