Primorac će svoju prvu takmičarsku obavezu u novoj sezoni imati na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona koji se održava od 19. do 21. septembra u Beogradu. U grupi se nalaze domaćin Novi Beograd, rumunska Steaua i francuski Pej d Eks Natasion.
“Prva utakmica protiv rumunske Steaue, jedna od glavnih utakmica, ukoliko njih pobijedimo, gdje smo favoriti, u sljedećoj utakmici ne bi imali problema protiv Francuza. Treća utakmica protiv Novog Beograd je najteži meč na turniru, ali prve dvije utakmice su najbitnije i očekujem pobjedu a u trećoj protiv domaćina će biti teško i odlučivaće ko će biti prvi u grupi. Nadam se da ćemo opravdati ulogu favorita u te prve dvije utakmice, da ćemo se kvalifikovati na turnir” – kazao je Nemanja Vico.
Možes se dogoditi i krajnje neobičan scenario u slulaju da Primorac završi na drugom mjestu u Beogradu. Tada bi se sudario u istoj grupi sa drugim našim predstavnikom, hercegnovskim Jadranom, koji je direktno izborio plasman u Ligu šampiona. S druge strane, ukoliko osvoji prvo mjesto, Primorac bi se priključio grupi C sa Ferencvarošem, Oradeom i drugoplasiranom ekipom iz kvalifikacione grupe C, u kojoj su Breša, Vuljagmeni i Mladost.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR