34 °

max 35 ° / min 17 °

Srijeda

02.07.

35° / 17°

Četvrtak

03.07.

38° / 22°

Petak

04.07.

38° / 24°

Subota

05.07.

38° / 24°

Nedjelja

06.07.

37° / 23°

Ponedjeljak

07.07.

37° / 23°

Utorak

08.07.

35° / 23°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
I Grčka crkva priznala autokefalnost Pravoslavne crkve Ukrajine!

Izvor: Arhiepiskop Jeronim II

Svijet

Tag Video
Comments 2

I Grčka crkva priznala autokefalnost Pravoslavne crkve Ukrajine!

Autor: Mirjana Dragaš

  • Viber

Piše: Vladimir Jovanović

Predstojatelj Grčke pravoslavne crkve, Jeronim II Liapis – Arhiepiskop Atine i cijele Grčke, priznao je mitropolita kijevskoga Epifanija Dumenka za kanonskoga poglavara, a Pravoslavnu crkvu Ukrajine (PCU) za autokefalnu.

Tokom liturgije, a načelstvovao je arhiepiskop Jeronim, njegov arhiđakon, čitajući diptih, pribrojio je mitropolita Epifanija spisku poglavara pomjesnih autokefalnih crkava.

U svojstvu predstojatelja pomjesne Crkve, Epifanij je, uprkos protivljenju Moskve, za vaseljensko pravoslavlje oglašen kanonskim poglavarom tokom liturgije koja je u neđelju 16. decembra služena u hramu Svetoga Nikole u Istanbulu. Činodjejstvovao je patrijarh carigradski Vartolomej.

PCU je najmlađa od autokefalnih crkava, pa je mitropolit kijevski Epifanij pomenut posljednji, na 15. mjestu u diptihu.

Kako je najavljeno, na Fanaru će 6. januara, nakon liturgije, Vartolomej uručiti Epifaniju tomos o autokefaliji PCU.

Komentari (2)

POŠALJI KOMENTAR

Zoran

Šta li ce na ovo reci velikosrpska spc jer bar pola vladika ukljujuci i popa rista su studirali na atinskom teoloskom fakultetu.

Pomorac

Ovo baš neće odgovarati Ristu! Da vidimo kako će reagovati "komentarisati"?