Rekordan rast zaraza koronavirusom u četvrtak je u Njemačkoj zazvonio na alarm, a ministri zdravlja 16 njemačkih pokrajina sastali su se u bavarskom gradu Lindauu kako bi razmotrili potrebne korake.
Broj zaraza koronavirusom u Njemačkoj u zadnja 24 sata zabilježio je novi rekordni rast od 33.949 slučajeva. To je znatan rast i u odnosu na prošlu sedmicu kada je zabilježeno 28.037 slučajeva.
Porast broja i zaraženih i hospitalizovanih
I ostale statističke vrijednosti pokazuju alarmantan trend. Sedmodnevna incidencija, koja je glavni indikator za Institut Robert Koh, porasla je na 154,5, dok je prije sedmicu dana bila 130,2.
Dodatni razlog za zabrinutost je i porast broj hospitalizovanih, što se smatra ključnim indikatorom za restrikcije prema ukupnoj populaciji.
Bavarska je u međuvremenu pozvala na dostupnost treće doze cjepiva tzv. boostera svim građanima Njemačke, a tamošnji ministar zdravstva Klaus Holetček kazao je da vlasti moraju ovladati situacijom.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR