21 °

max 26 ° / min 15 °

Srijeda

17.09.

26° / 15°

Četvrtak

18.09.

27° / 11°

Petak

19.09.

30° / 16°

Subota

20.09.

30° / 17°

Nedjelja

21.09.

29° / 20°

Ponedjeljak

22.09.

28° / 20°

Utorak

23.09.

27° / 18°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Kursk: Prvi okršaj ukrajinskih i sjevernokorejskih vojnika

Izvor: epa efe

Svijet

Comments 0

Kursk: Prvi okršaj ukrajinskih i sjevernokorejskih vojnika

Izvor: Danas online

Autor: Antena M

  • Viber

Ukrajinska vojska se prvi put sukobila na frontu sa sjevernokorejskim trupama otkako je Pjongjang poslao svoje snage u pomoć Rusiji, potvrdio je danas ukrajinski ministar odbrane, prenosi Politico.

Rustem Umerov je u intervjuu južnokorejskim medijima rekao da je došlo do „sukoba manjih razmjera“ između kijevskih snaga i sjevernokorejskih vojnika. On nije iznio detalje.

Andrej Kovalenko, šef ukrajinskog Centra za suzbijanje dezinformacija, rekao je u ponedjeljak da su sjevernokorejski vojnici „već bili na udaru vatre“ u ruskoj Kurskoj oblasti.

Upitan da li je angažman značio da se Sjeverna Koreja zvanično pridružila ratu, Umerov je odgovorio: „Da, mislim da jeste. Bio je to sukob.”

„Očekujemo više angažmana u narednim nedjeljama“, dodao je on.

Više od 10.000 sjevernokorejskih vojnika sada se nalazi u regionu Kursk kako bi pomogli invaziju Moskve na Ukrajinu, saopštio je Pentagon u ponedjeljak.

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski pozvao je u subotu saveznike Kijeva da ukinu zabranu raketnih udara dugog dometa na rusku teritoriju kako bi Ukrajina mogla da gađa i trupe Sjeverne Koreje.

„Svi samo čekaju da vojska Sjeverne Koreje počne da napada Ukrajince“, napisao je Zelenski u postu na Telegramu.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR