Dvoje djece je među više povrijeđenih osoba u, kako se navodi, najvećem vazdušnom napadu Rusije na ukrajinski grad Lozova od početka rata, saopštio je u utorak šef lokalne uprave.
„Oštećena je ključna infrastruktura, stambene zgrade i privatne kuće“, rekao je Sergij Zelenski, predsjednik gradskog savjeta, putem aplikacije Telegram.
„Lozova je pretrpjela najveći napad od početka rata“, dodao je on, navodeći da je više osoba, uključujući dvoje djece, ranjeno u ovom gradu u istočnoj ukrajinskoj Harkovskoj oblasti.
Razmjere napada na Lozovu, koja je prije rata imala oko 55.000 stanovnika, nijesu odmah bile poznate.
Reuters nije mogao nezavisno da potvrdi izvještaj Zelenskog, a iz Rusije nije stigao nikakav komentar. Obje strane negiraju da ciljaju civile u ratu koji je Rusija započela punom invazijom na Ukrajinu u februaru 2022. godine.
Harkovska oblast, koja se nalazi blizu granice s Rusijom, redovno je meta ruskih napada dronovima i raketama još od početka sukoba.
Zelenski je rekao da su dijelovi Lozove, grada na jugu Harkovske oblasti, ostali bez struje i vode.
„Izdržaćemo“, poručio je.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR