25 °

max 27 ° / min 17 °

Utorak

09.09.

27° / 17°

Srijeda

10.09.

30° / 19°

Četvrtak

11.09.

24° / 19°

Petak

12.09.

28° / 18°

Subota

13.09.

29° / 20°

Nedjelja

14.09.

26° / 19°

Ponedjeljak

15.09.

27° / 18°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Orban: Mađari će birati između samostalnosti i haosa

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Orban: Mađari će birati između samostalnosti i haosa

Autor: Antena M

  • Viber

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da će Mađari na izborima 2026. godine birati između stranke spremne da vodi samostalnu državu i one koja bi uvela "haos i siromaštvo" tako što će Mađarsku čvršće povezati sa EU.

Viktor Orban, koji je rekao da je EU u opasnosti od raspada u narednoj deceniji, za glavnog protivnika ima lidera desnog centra Petera Mađara.

Najavio je smanjenje poreza za porodice, vaučere za hranu za penzionere i jeftine kredite za kupce prve nekretnine.

"Mađarska ima samo dva izbora u strateškom smislu. Jedan izbor je da se pridružimo politici Brisela. Smatram da bi to bilo katastrofalno, sa posljedicama koje bi nas gurnule u haos i siromaštvo", rekao je Orban pristalicama svoje stranke Fides.

Orban se više puta sukobljavao sa EU oko prava migranata, LGBT zajednice, slobode sudova i akademske zajednice te podrške susjednoj Ukrajini u ratu sa Rusijom.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR