20 °

max 28 ° / min 17 °

Nedjelja

14.09.

28° / 17°

Ponedjeljak

15.09.

29° / 18°

Utorak

16.09.

28° / 19°

Srijeda

17.09.

27° / 16°

Četvrtak

18.09.

27° / 14°

Petak

19.09.

28° / 17°

Subota

20.09.

31° / 20°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
U Londonu veliki protest protiv migranata: Želimo našu zemlju natrag

Izvor: EPA/Tayfun Salci

Svijet

Comments 1

U Londonu veliki protest protiv migranata: Želimo našu zemlju natrag

Izvor: Hina/Index

Autor: Antena M

  • Viber

Više od 100.000 građana hodali su danas centrom Londona noseći britanske i engleske zastave na protestu koji je organizovao antiimigrantski i antiislamski aktivista Tomi Robinson.

Demonstranti su nosili britanske zastave i crveno-bijeli krst svetog Jurja, dok su drugi donijeli američke i izraelske zastave te nosili kape MAGA američkog predsjednika Donalda Trampa.

Uzvikivali su slogane kojima su kritikovali premijera Kira Starmera i nosili transparente, uključujući i neke na kojima je pisalo "pošaljite ih kući".

Neki učesnici doveli su djecu.

Robinsona navodno podržava Elon Mask

Robinson je protest Unite the Kingdom nazvao proslavom slobode govora.

"Stotine hiljada ljudi već pune ulice centralnog Londona dok se ujedinjujemo kao jedno za naše slobode", rekao je Robinson na X-u.

Robinson opisuje sebe kao novinara koji razotkriva državne nepravde i među svoje pristalice ubraja američkog milijardera Elona Maska.

Najveća britanska antiimigrantska politička stranka, Reform UK, koja je posljednjih mjeseci bila na vrhu anketa, drži se podalje od Robinsona koji ima nekoliko krivičnih presuda.

"Želimo našu zemlju natrag, želimo da se naša sloboda govora vrati na pravi put", rekla je Sandra Mitchell koja podržava skup.

"Moraju zaustaviti ilegalne migracije u ovu zemlju", rekla je. "Vjerujemo u Tomija", dodala je.

Policija je saopštila da je na Robinsonovom maršu pod nazivom "Ujedinimo kraljevstvo" učestvovalo oko 110.000 ljudi, dok se u blizini okupilo oko 5.000 kontrademonstranata na protestu "Ustanimo protiv rasizma". 

Komentari (1)

POŠALJI KOMENTAR

čitalac

Dok je predsjednik bio Bajden, granica sa Meksikom je bila preplavljena migrantima. Danas tamo nema nikoga. Slično je u GB, problem ne da se ne rešava nego migranti nabavljaju veće brodove za prelazak kanala. Britance dodatno boli što svi migranti po dolasku dobijaju platu i hotelski smještaj?!