17 °

max 19 ° / min 12 °

Četvrtak

23.10.

19° / 12°

Petak

24.10.

20° / 13°

Subota

25.10.

17° / 12°

Nedjelja

26.10.

17° / 13°

Ponedjeljak

27.10.

16° / 11°

Utorak

28.10.

14° / 8°

Srijeda

29.10.

12° / 6°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Danska zabranila letove dronovima nakon što su ponovo uočeni kod vojnih baza

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Danska zabranila letove dronovima nakon što su ponovo uočeni kod vojnih baza

Izvor: Reuters / Antena M

Autor: Portal Antena M

  • Viber

Danska je naredila zabranu civilnih letova dronova, nakon što su dronovi primijećeni u nekoliko vojnih objekata tokom noći, poslije sedmice u kojoj su letovi dronova izazvali privremeno zatvaranje nekoliko danskih aerodroma.

Danske oružane snage su saopštile da su rasporedile „više kapaciteta“ u odgovoru na noćna viđanja kod baza, ali su odbili da daju dodatne komentare o prirodi svoje reakcije.
Raniji letovi dronova ove sedmice primorali su Dansku na zatvaranje aerodroma, uključujući gotovo četvoročasovno zatvaranje aerodroma u Kopenhagenu danas.

Danska je nazvala ove dronove dijelom „hibridnog napada“. Nisu sa sigurnošću naveli ko stoji iza toga, ali premijerka Mete Federiksen sugerisala je da bi to mogla biti Moskva, nazivajući Rusiju glavnom „zemljom koja predstavlja prijetnju evropskoj bezbjednosti“. Kremlj negira krivicu.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR