U ukrajinskom raketnom napadu na rusku Belgorodsku oblast poginule su tri osobe, a jedna je ranjena, saopštio je danas lokalni guverner Vjačeslav Gladkov. Prema njegovim riječima, napad je izveden na naselje Maslova Pristan, u blizini granice s Ukrajinom, a postoji mogućnost da se još ljudi nalazi pod ruševinama.
Gladkov je na Telegramu objavio fotografiju sportskog centra koji je, kako je naveo, djelimično uništen u napadu. Na fotografiji se vidi da je zgrada pretrpjela ozbiljna oštećenja na zidovima i krovu. „Hitne službe rade na mjestu događaja, raščišćavaju se ruševine“, poručio je Gladkov.
Ruske vlasti saopštile su da su tokom noći jedinice protuvazdušne odbrane uništile 53 ukrajinska drona, prenosi agencija RIA Novosti, pozivajući se na podatke ruskog Ministarstva odbrane. Ministarstvo, međutim, nije objavilo podatke o ukupnom broju lansiranih letjelica i projektila.
Istovremeno, ukrajinske vazdušne snage saopštile su da je Rusija tokom noći izvela masovni napad s ukupno 183 bespilotne letjelice različitih tipova, lansiranih iz više pravaca – uključujući Kursk, Brjansk, Orjol, Millerovo, Primorsko-Ahtarsk i privremeno okupirani Krim.
Prema navodima ukrajinske vojske, protuzračna odbrana uspjela je da obori ili onesposobi 154 drona, uz podršku zrakoplovstva, jedinica protuzračne odbrane, mobilnih timova i mjera elektronskog ratovanja. Zabilježena su 22 pogotka na 11 lokacija širom Ukrajine, a napadi su se nastavili i u jutarnjim satima.
Reuters navodi da nije mogao nezavisno potvrditi tvrdnje obje strane, a iz Ukrajine nije stigao komentar povodom napada na Belgorodsku oblast.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR