10 °

max 12 ° / min 5 °

Ponedjeljak

08.12.

12° / 5°

Utorak

09.12.

14° / 5°

Srijeda

10.12.

13° / 8°

Četvrtak

11.12.

15° / 9°

Petak

12.12.

13° / 9°

Subota

13.12.

14° / 8°

Nedjelja

14.12.

13° / 8°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Ruski dronovi ponovo ušli u vazdušni prostor Moldavije

Svijet

Comments 0

Ruski dronovi ponovo ušli u vazdušni prostor Moldavije

Autor: Antena M

  • Viber

Moldavske vlasti saopštile su danas da su ruski dronovi ušli u vazdušni prostor te zemlje i da predstavljaju prijetnju za avijaciju, što je treći takav incident u posljednjih devet dana.

 Ministarstvo unutrašnjih poslova Moldavije saopštilo je da je identifikovalo dva drona kao ruska i da su preletjela preko moldavske teritorije, što je dovelo do zatvaranja njenog vazdušnog prostora, prenosi Rojters.

Kako navodi Ministarstvo, oni su kasnije ušli u ukrajinski vazdušni prostor.

Moldavija, koja se žalila na sličan upad 20. novembra i ponovo ranije ove nedjelje, opisala je najnoviji incident kao zastrašivanje u kontekstu sukoba u Ukrajini i osudila "ilegalne i opasne radnje koje predstavljaju prijetnju civilnim letovima i životima ljudi".

Ruski ambasador u Moldaviji, Oleg Ozerov, više puta je pozivan u Ministarstvo spoljnih poslova na razgovor zbog ovih incidenata.

Ozerov je ove nedjelje doveo u pitanje da li je jedan od dronova, izložen ispred Ministarstva, zaista bio umiješan u bilo kakav upad i sugerisao da su incidenti usmjereni na pogoršavanje ionako loših odnosa između Moskve i Kišinjeva.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR