U centru Valjeva poznati restoran sinoć je ostao bez svih izloga, a srča je prekrila trotoar u Karađorđevoj ulici.
Večeras su brojni građani Valjeva u znak solidarnosti sa vlasnikom došli da popiju kafu u devastiranom restoranu. Građani su došli da poruče vlasniku da nije sam i da mu pruže podršku.
Restoran "Korner", između ostalog, poznat je po tome što besplatno služi državljane Poljske, poručujući da je jedan ljekar iz te zemlje u Prvom svhetskom ratu zadužio Valjevo za sva pokolenja koja dolaze. Jedan Poljak koji je svratio na putu ka Crnoj Gori poljubio je polomljena vrata.
Vlasnik restorana nema dileme - vrata i izlozi su polupani samo zato što je on otvoreno podržao studentske proteste.
“Nikom se ja lično niti moja familija nismo zamjerili, i taj koji je došao, on ne bi došao s kapuljačom nego bi došao da me direktno pita, oči u oči, za nešto što ja nisam ispunio ili šta već”, kaže Đorđe Momić, vlasnik restorana "Korner".
Ljudi sa kapuljačama i hirurškim maskama prije nedjelju dana razvalili su i eksterijer jedne ribarnice u Šapcu. Pogađate, gazda je aktivno učestvovao u studentskim protestima.
“Ovo više nije politička borba. Ovo je sad kao u filmovima - otvoren lov na nas koji smo protiv koncepta koji oni kriminalci ove države, na čelu sa predsjednikom, rade prema svojim građanima”, kaže Željko Katić, vlasnik ribarnice "Katić" u Šapcu.
Predsjednik Srbije najavljuje da će razjareni građani napadati demonstrante, ali ih zvanično - moli da to ne čine.
“Ja vidim bijes koji kulja i kipti u Srbiji svakoga dana sve više protiv blokadera, i molim ljude da se uzdrže”, rekao je Aleksandar Vučić 5. jula.
Vučić je rekao da će bijes građana proključati za tri mjeseca, ali je sad malo skratio rok.
“Za dva mjeseca, sad više ne za tri nego za dva mjeseca, braniću ih od naroda”, rekao je Vučić.
Brka
Zakon ne važi za predCednika i njegove batinaše,diktatura,gde su sada mediji sa državnom frekvencijom da objave šta se desilo, Ova vlast na žalost ide da napravi sukobe da bi opstala na vlast. Nije niko ostao večno neće ni on,šta misle ti maskirani da neće neko da propeva da spasi svoje dupe
Kalimero
Da genocidasi osjecaju da su jaci od evropejaca!