Grupa udruženja poljoprivrednika u Srbiji najavila je da će 13. i 14. oktobra od 9 do 17 časova stupiti u dvodnevni protest zbog neispunjenih zahtjeva.
Udruženja podsjećaju da su zahtjevi isplata svih zaostalih dugovanja poljoprivrednicima, kao i da se gorivo namijenjeno poljoprivrednicima prodaje na pumpama od 1. januara 2026. bez akciza, zamrzavanje postojećih poljoprivrednih kredita i krediti podrške poljoprivrednoj proizvodnji sa 1% godišnje kamate.
Poljoprivrednici traže i rješavanje problema fiktivnih gazdinstava.
Na protest tokom koga neće biti blokade saobraćaja pozvala su udruženja Dolovački paori, Savez Banata, Udruženje poljoprivrednika Aradac, Novoseljanski paori, Udruženje poljoprivrednika opštine Srbobran, Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije, Opovo i Banatska Crnica.
Komentari (0)
POŠALJI KOMENTAR