25.04.

10° / 6°

Perunović osvojila 12, Dragović 20. mjesto

Ostalo

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je 12. mjesto, dok je Miloš Dragović bio 20. na Balkanskom prvenstvu u krosu u Beranama.

Perunović je u trci seniorki na 8.000 metara ostvarila vrijeme 32 minuta i 52 sekunde.

Pobijedila je Ukrajinka Natalija Lehonkova sa rezultatom 27 minuta i 34 sekunde.

Dragović je trku seniora na 10.000 metara istrčao za 34 minuta i 13 sekundi.

Najbrži je bio Izraelac Jitaj Abuhaj sa 20 minuta i 25 sekundi.

U trci juniora najbrži su bili Izraelac Guadia Adisu (19:13) i Ergun Sila z Turske (14:11), a kod mlađih seniora Elzan Bibić iz Srbije (23:57) i Turkinja Atalaj Bahar (21:02).

Najviše medalja na takmičenju osvojila je reprezentacija Ukrajine (11), ispred Turske i Rumunije sa po pet odličja.

Šampionat u Beranama okupio je oko 200 takmičara iz 15 država članica Balkanske atletske federacije.

Takmičenje je održano u organizaciji Opštine Berane i Atletskog saveza Crne Gore.