30.04.

25° / 15°

Zvezda u drugom kolu, fudbaler Beograđana slomio nogu rivalu

Izvor: Starsportphoto

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Suduvu sa 2:1 u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Zvezda i Suduva remizirali su bez golova u prvom meču u Litvaniji.

Ričmond Boaći dovodi Zvezdu u vođstvo već u trećem minutu utakmice. Strijelac prvog gola Boaći uposlio je Marka Marina, koji je uspio da duplira prednost Zvezde.

Negdje oko 60. minuta utakmice, Marko Gobeljić je neopreznim startom otvorenim stopalom slomio nogu Gvaidasu Slavickasu i zaradio direktan crveni karton. Nastale su tenzije na terenu na kratko, ali Gobeljić se nije bunio. Navijači Zvezde, ispratili su Slavickasa aplauzima.

U petom minutu sudijske nadoknade, fudbaleri Suduve su uspjeli da dođu do pogotka preko Topčagića.

Tako su se fudbaleri Crvene zvezde pred skoro 24.000 gledalaca plasirali u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gdje će igrati protiv Helsinkija, koji je nešto ranije u toku dana savladao Torshavn.

Škendija - Kalju 1:2 (0:1) /1:0/