Glavni Specijalni tužilac Milivoje Katnić komentarisao je sinoćnji medijski istup Svetozara Marovića.
"On je u Srbiji, ali oni moraju da ga izruče. Tvrde da ne mogu da ga nađu a vidjeli ste sinoć intervju od tri, četiri sata. On govori o teškom životu, ali ono mu je teže i od zatvora i od svega. Ono što se njemu sinoć desilo je teže od toga, ja da mogu ja bih ga pomilovao sad. Vidjeli ste kako se navodno prekidalo, sve to da bi mu rekli bićeš izručen ako ne kažeš to i to. Ono mu je najveća kazna", kazao je on.
Dodao je da sinoćnji razgovor Kneževića(bjegunca) i Marovića(osuđenog) izgleda u neku ruku kao podsmijavanje.
"Znate sve šta je on(Knežević) uradio. Sinoć ono što smo vidjeli je propaganda. Vidjeli ste kako je prekidalo kad on nije želio da iznosi neke činjenice i kako je dodatno ohrabrivan. Žao mi je što je moguće uopšte u Crnoj Gori da neko pusti razgovor sa licem koje je u bjekstvu. Podsjetiću da je ta osoba oštetila budžet Crne Gore, dakle građane Crne Gore između 62 i 65 miliona eura. Plan "Gebelsa" bio je da se glavni specijalni tužilac pokaže kao lice koje dobija naloge od Đukanovića o tome ko će biti uhapšen ko neće i da se vode manje-više politički procesi", naveo je Katnić.
Rekao je i da nikada nikome nije službeno pomenuo Mila Đukanovića, a da su se mnogi pozivali na njega.
"Ponoviću, ovaj tim niko ne može zaustaviti niti uticati na njega u vršenju posla i otkrivanju počinilaca krivičnih djela u skladu sa zakonima ove zemlje", kazao je Katnić.
Katnić je kazao i da bi Maroviću bolje bilo u zatvoru, nego tamo gdje je.

misso
@Miloš gdin Marovic je sve grijehe priznao u pismu javnosti 1.9.2016: "Kriv sam ja i niko drugi" .Ko je zaboravio nek se podsjeti: https://mondo.me/Info/Crna-hronika/a550367/Marovic-Kriv-sam-ja-i-niko-drugi.html
Nevjerovatno
Novi bezobrazluci Srbije, na koje EU nema ni rijec prekora.
Miloš
Konačno se, pored Mila, u CG pojavio čovjek sa "kičmom" da svima saspe u lice ono što jeste! Još odlučnije nastaviti sa sprovođenjem crnogorskih zakona!