12 °

max 12 ° / min 7 °

Nedjelja

07.12.

12° / 7°

Ponedjeljak

08.12.

14° / 6°

Utorak

09.12.

14° / 7°

Srijeda

10.12.

13° / 8°

Četvrtak

11.12.

16° / 9°

Petak

12.12.

15° / 9°

Subota

13.12.

14° / 9°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
CGO: Ne može se do doći do informacija o troškovima najviših javnih funkcionera

Društvo

Comments 0

CGO: Ne može se do doći do informacija o troškovima najviših javnih funkcionera

Autor: Antena M

  • Viber

Centar za građansko obrazovanje (CGO) mjesecima bezuspješno pokušava da dođe do osnovnih informacija o troškovima najviših javnih funkcionera i njihovih kabineta – potpredsjednika Vlade (Aleksa Bečić, Momo Koprivica, Budimir Aleksić, Milutin Zogović i Filip Ivanović) i ministra bez portfelja (Milutin Butorović), saopšteno je iz te nevladine organizacije.

"Generalni sekretarijat Vlade uporno krije te podatke, kršeći Zakon o slobodnom pristupu informacijama, zbog čega su podnijete i žalbe Agenciji za zaštitu ličnih podataka i slobodan pristup informacijama (AZLP).

Netransparentnost, privilegije i nekontrolisano trošenje su zaštitni znak 44. Vlade Crne Gore", kaže se u saopštenju.

Napominju da Crna Gora ima najbrojniju Vladu u Evropi – 32 člana, sa 7 potpredsjednika i 1 ministrom bez portfelja, uz hiperinflaciju funkcija, preklapanje nadležnosti, netransparentnost, protokolarni i PR aktivizam i desetine hiljada pređenih kilometara službenim vozilima.

"I dalje nema Zakona o Vladi koji bi ograničio političku trgovinu i zloupotrebu javnih resursa, niti novog Zakona o slobodnom pristupu informacijama koji bi garantovao veću odgovornost i transparentnost državnih organa", zaključuje se u saopštenju.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR