21 °

max 21 ° / min 11 °

Petak

31.10.

21° / 11°

Subota

01.11.

21° / 12°

Nedjelja

02.11.

21° / 15°

Ponedjeljak

03.11.

17° / 15°

Utorak

04.11.

18° / 14°

Srijeda

05.11.

19° / 14°

Četvrtak

06.11.

18° / 13°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Procesuirana 22 navijača Vojvoda iz Nikšića -  jedan krivično, 19 kažnjeno novčano, maloljetnici prekršajno

Izvor: Screenshot

Hronika

Comments 0

Procesuirana 22 navijača Vojvoda iz Nikšića - jedan krivično, 19 kažnjeno novčano, maloljetnici prekršajno

Autor: Antena M

  • Viber

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić su, sprovodeći kontinuirane intenzivne aktivnosti na identifikovanju, pronalasku i procesuiranju odgovornih lica – navijača koji su 25. oktobra izazvali sukob sa navijačima drugog kluba tokom fudbalske utakmice u Nikšiću, priveli veći broj lica i zaključno sa danas procesuirali ukupno 22 osobe – navijača navijačke grupe “Vojvode” iz Nikšića, saopštila je Uprava policije. 

Kako navode, od ovih 22 lica, 20 je lišeno slobode, dok su dva maloljetna procesuirana prekršajno u redovnom postupku.

- Od 20 lica lišenih slobode, jedno lice, M.M (29), je lišeno slobode zbog sumnje da je izvršilo krivično djelo nasilničko ponašanje na sportskim priredbama ili javnom skupu iz člana 399a st. 4 u vezi st. 1 Krivičnog zakonika Crne Gore i on je uz krivičnu prijavu priveden državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću.

Od ovog lica su oduzeti startni pištolj i mobilni telefon, prethodno pronađeni pretresom stana i drugih prostorija koje je on koristio.

Osim toga, 19 lica lišenih slobode (S.Č, R.Đ, I.R, L.T, P.V, Lj.A, I.V, N.R, F.L, F.K, D.T, B.V, B.P, L.R, I.D, N.M, N.Đ, M.B. i D.T) su u skraćenom postupku i uz podnijetu prekršajnu prijavu privedeni Sudu za prekršaje u Podgorici – Odjeljenju u Nikšiću, zbog počinjenog prekršaja iz člana 30 Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama i isti su kažnjeni novčanom kaznom i izrečena im je zaštitna mjera zabrane prisustvovanja određenim sportskim manifestacijama sa obavezom javljanja policiji - navodi se u saopštenju. 

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Nikšić nastavljaju preduzimanje daljih mjera i radnji na identifikaciji i procesuiranju svih ostalih učesnika incidenta.

- Podsjećamo da je, 25.10.2025. godine, tokom poluvremena fudbalske utakmice, koja je započeta u 14.00 časova na pomoćnom terenu FK “Čelik” u Nikšiću, između FK “Internacional” i FK “Berane”, došlo do upada na teren oko 40 navijača navijačke grupe “Vojvode”, koji su bilo sakriveni u službenim prostorijama FK “Sutjeska” na glavnom stadionu, a koji su nakon upada na pomoćni teren izazvali sukob sa navijačima navijačke grupe “Street Boys” iz Berana, pri čemu su dva građanina i dva policajca zadobili povrede - piše u saopštenju UP.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR