Potpredsjednica OO Pljevlja i član Glavnog odbora Socijalističke narodne partije u više mandata Gorica Knežević-Jelovac saopštila je da napušta tu stranku.
U saopštenju dostavljenom iz Medijskog centra SNP-a, Knežević Jelovac navodi da se oglašava povodom zadnjih dešavanja oko organizacije 10. kongresa SNP-a Crne Gore i ocjenjuje da su zbog interesa pojedinaca uništeni čast i jedinstvo partije.
"SNP je oduvijek bila građanska partija koja je baštinila najbolje vrijednosti iz tradicije našeg naroda i pripadala je svim građanima Crne Gore. Sloboda, čojstvo, jedinstvo i pravda su bili njeni osnovni principi i kao takva privlačila je one najbolje među nama. Biti član jedne takve porodice je bila čast! Bila sam tu i borila se za opšte dobro svih građana Crne Gore i kada je bilo najteže. Kada provedete trideset godina u jednoj takvoj borbi i okruženi ljudima koji imaju isti cilj onda je smatrate neraskidivim dijelom svog života, smatrate je svojoj porodicom", navodi Knežević-Jelovac.
Međutim, kako dodaje, nakon 30.avgusta i velike pobjede nad tadašnjim režimom, ona je počela da gubi svoje osnovno, prepoznatljivo lice i postaje partija interesa pojedinaca, o čemu svjedoče i dešavanja poslednjih dana oko organizacije Kongresa.
Kaže da su zbog interesa pojedinaca uništeni čast i jedinstvo partije.
"Još više vrijeđa činjenica da se Kongres održava na dan naše velike pobjede 30.avgusta što je još jedno poniženje i degradacija SNP-a jer taj dan nije dan pobjede za SNP već, kako stvari stoje, početak kraja SNP-a", ističe funkcionerka te stranke.
"Smatrajući da kao iskreni i privrženi član SNP-a ne mogu i ne smijem davati legitimitet više ovakvim postupcima, napuštam sa velikim žaljenjem SNP uz još jednu dobronamjernu poruku da se svi akteri ovih događaja još jednom prije Kongresa dobro zamisle i zapitaju da li je to ono za šta se SNP zalagao svih ovih godina jer 'Svak je rođen da po jednom umre, čast i bruka žive dovijeka…”, zaključuje Knežević-Jelovac.
Doclea
Šta kaže Sladja...nečuje se ..
Bajo
Ne postoji partija iz koje se izmiljelo vise zla nego SNP. To je majka srpskog šovinizma.
BeLveder
Greote....