Crna Gora zatvoriće pet poglavlja na Međuvladinoj konferenciji 16. decembra, nakon intenzivne diplomatske misije premijera Milojka Spajića i njegovog tima, javio je dopisnik RTCG iz Brisela.
Kako javlja TVCG, sve zemlje članice saglasne su da Crna Gora treba da zatvori planiranih pet poglavlja.
Crna Gora će zatvoriti poglavlja u pregovorima sa Evropskom unijom: poglavlje 3 (Pravo osnivanja preduzeća i sloboda pružanja usluga), poglavlje 4 (Slobodno kretanje kapitala) i poglavlje 6 (Pravo privrednih društava). Iako je Francuska na jučerašnjoj sjednici Radne grupe Savjeta EU – COELA blokirala zatvaranje poglavlja 11 (Poljoprivreda i ruralni razvoj) i 13 (Ribarstvo), kako javlja, TVCG, zemlje članice ipak će dati zeleno svjetlo i za njih.
Premijer Spajić, kako je najavljeno, dolazi 16. decembra u Brisel, gdje će na konferenciji za medije nakon formalne ceremonije zatvaranja poglavlja, govoriti sa predsjednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen.

simiklser
@MNE NK ne naprotiv .... treba uci a onda ce i oni kao 45 kad dodje stani pani postati partizani ...pored toliko sredstava i propagande nijesu porasli ni 1% vec su pali nema Amfilohija ca i nasisrbi vide da nisu srbi i da ih iz BG tretiraju kao i nas ...tako doci ce kao nekad na 10%
MNE NK
Zalud nam je da zatvorima sva poglavlja ako nam četnici slobodno marširaju po državi .