25.05.

24° / 17°

Goleada na Enfildu u trijumfu Liverpula

Izvor: EPA-EFE

Fudbaleri Liverpula savladali su na domaćem terenu ekipu Totenhema rezultatom 4:2 u okviru 36. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je poveo već u 16. minutu poslije lijepe timske akcije, centaršut Gakpa je na pravi način dočekao Mohamed Salah koji se ušunjao iza odbrane Sparsa i glavom matirao pomalo nespretnog Vikarija.

Prednost je udvostručio Endi Robertson koji je iskoristio dobijenu loptu poslije udarca Salaha i sproveo je u mrežu u 45. minutu susreta.

Totenhem je morao da krene na sve ili ništa, što je ostavljalo mnogo prostora za kontranapade Liverpula, a prvi je u 50. minutu iskoristio Kodi Gakpo poslije odličnog centaršuta Eliota s desne strane.

Harvi Eliot potvrdio je svoj kvalitet i devet minuta kasnije, 21-godišnji Englez postigao je fantastičan pogodak sa 20-ak metara kada se činilo da je Liverpul na pragu veoma ubjedljive pobjede.

Ričarlison Je smanjio zaostatak Totenhema u 72. minutu poslije asistencije Džonsona.

Pet minuta kasnije, Brazilac se našao u ulozi asistenta prilikom gola Hung-Min Sona, te se činilo da ćemo dobiti neizvjesniju završnicu na Enfildu.

To se, pak, nije dogodilo, pa je Liverpul ostvario veliku pobjedu kojom je osvojio 78. bod, dok je Totenhem ostao na petoj poziciji Premijer lige sa 60 bodova.