20° / 13°

Grbović u trci na 10 kilometara klasičnim stilom zauzeo 69. mjesto

Ostalo

Autor: Obrad Pješivac

Naš najbolji ski trkač Aleksandar Grbović danas je  u trci na 10 kilometara klasičnim stilom zauzeo 69. mjesto od 85 takmičara i tako završio učešće na zimskim olimpijskim igrama mladih(YOG) koje se održavaju u Lozani.

Aleksandar je u nedjelju u disciplini  sprint na 1,4 kilometra osvojio 66 mjesto od 87 takmičara.

Za pobjednikom, takmičarem iz Švedske zastao je 40 sekundi.

Njegov otac i trener Goran Grbović, Aleksandrove nastupe ne smatra neuspješnim.

Pred polazak na najveću svjetski smotru mladih skijaša očekivali su plasman među 30 najboljih, ali zbog neočekivanih privatnih dešavanja pred samo takmičenje koje su uticale na njega, šesnaestogodišnjak je ipak zadovoljan plasmanom.

Pored toga Aleksandar je trkač slobodnim stilom tako da mu klasičan stil, kojim se danas trčalo nije specijalnost.