23° / 15°

Veliki preokret Hrvatske protiv Njemačke za polufinale EP

Rukomet

Comments 1

Hrvatska je slavila u meču grupe I druge faze Evropskog prvenstva u rukometu. Porazili su Njemačku sa 25:24, i to nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Pobjedu  Hrvatskoj donio je gol Igora Karačića minutu i po prije kraja, te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Kod Hrvatske je Igor Karačić postigao 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, dok je Njemce predvodio Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dueli sa Španijom i Češkom, a sa ovim pobjedom Hrvatska je izborila polufinale takmičenja.