7 °

max 10 ° / min 2 °

Srijeda

17.12.

10° / 2°

Četvrtak

18.12.

14° / 4°

Petak

19.12.

14° / 10°

Subota

20.12.

15° / 9°

Nedjelja

21.12.

13° / 8°

Ponedjeljak

22.12.

12° / 8°

Utorak

23.12.

9° / 7°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Tramp proglasio režim Venecuele terorističkom organizacijom i naredio „blokadu“ sankcionisanih tankera nafte

Izvor: EPA-EFE

Svijet

Comments 0

Tramp proglasio režim Venecuele terorističkom organizacijom i naredio „blokadu“ sankcionisanih tankera nafte

Izvor: Reuters / Antena M

Autor: Antena M

  • Viber

Predsjednik SAD Donald Tramp proglasio je režim Venecuele stranom terorističkom organizacijom i naredio potpunu blokadu svih sankcionisanih tankera nafte koji ulaze ili izlaze iz zemlje, izazivajući rast cijena nafte i oštru reakciju Venecuele i američkih zvaničnika.

„Zbog krađe naših sredstava, i mnogih drugih razloga, uključujući terorizam, krijumčarenje droge i trgovinu ljudima, Venecuelanski režim je proglašen STRANOM TERORISTIČKOM ORGANIZACIJOM“, napisao je Tramp na mreži Truth Social. „Zato danas naređujem POTPUNU BLOKADU SVIH SANKCIONISANIH TANKERA NAFTE koji ulaze u ili izlaze iz Venecuele“.

Cijene američke sirove nafte porasle su za više od 1% na 55,96 dolara po barelu u azijskoj trgovini nakon Trampove objave. Cijene nafte su se juče na zatvaranju trgovanja zaustavile na 55,27 dolara po barelu, najniže zatvaranje od februara 2021.

Učesnici na tržištu nafte rekli su da cijene rastu u očekivanju mogućeg smanjenja izvoza iz Venezuele, iako još čekaju da vide kako će se blokada Trampa provoditi i da li će obuhvatiti i ne-sankcionisane brodove.

U saopštenju, vlada Venezuele je odbacila Trampovu „grotesknu prijetnju“.

Američki predstavnik Hoakin Kastro, demokrata iz Teksasa, nazvao je blokadu „neupitno činom rata“.

„Ratom koji Kongres nikada nije odobrio, a američki narod ne želi“, dodao je Kastro u objavi na mreži X.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR