25 °

max 37 ° / min 21 °

Nedjelja

06.07.

37° / 21°

Ponedjeljak

07.07.

35° / 23°

Utorak

08.07.

34° / 22°

Srijeda

09.07.

24° / 15°

Četvrtak

10.07.

27° / 14°

Petak

11.07.

30° / 15°

Subota

12.07.

32° / 17°

Podijeli vijest sa nama.

Dodaj do 3 fotografije ili videa.

Maksimalna veličina jednog fajla je 30MB

minimum 15 karaktera

This site is protected by reCAPTCHA and the Google. Privacy Policy and Terms of Service apply.
Europoslanica poručila Vučiću: Istinski vođa ne ućutkuje svoj narod, već im pruža slobodne izbore

Region

Comments 0

Europoslanica poručila Vučiću: Istinski vođa ne ućutkuje svoj narod, već im pruža slobodne izbore

Autor: Antena M

  • Viber

Evroposlanica Katlin van Brent iz Belgije poručila je predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću na mreži X da "istinski vođa ne ućutkuje svoj narod, već mu omogućava slobodne i demokratske izbore".

Ona je jutros tvitovala na srpskom jeziku:

"Istinski vođa ne ućutkuje svoj narod. On im omogućava slobodne demokratske izbore. To je ono što narod Srbije traži. VrIJeme je da ih se posluša, @avucic #pumpaj."

Ona je na popularnoj mreži o protestima u Srbiji pisala i sinoć:

"Puna podrška narodu Srbije koji protestuje za slobodu, demokratiju, transparentnost i odgovornost Vučićevog režima. Vrijeme je da Evropa pokaže podršku njihovoj borbi. Prestanite sa povlađivanjem, odmah!"

Riječ koju je iskoristila za povlađivanje (appeasement) koristi se u diplomatiji za opis spoljne politike koju su vodile zapadne velesile 1930-ih godina, u kontekstu odnosa sa nacističkom Nemačkom, fašističkom Italijom i Japanom, a čije je glavno obilježje bilo nedostatak bilo kakve odlučne reakcije na njihovu agresivnu politiku.

Podsjeća N1 da je Van Brent privukla pažnju srpske javnosti u maju, nakon što je u Evropskom parlamentu predstavljen prvi izveštaj i rezolucija o Srbiji otkako je Tonino Picula postao izvestilac za tu zemlju.

Ona se tada obratila Marti Kos i rekla da je "vrijeme da učine nešto, jer gube Srbiju".

"Vladavina prava, demokratija, temeljna prava, svi su pod prijetnjom. Zamislite ovo, danas su srpski studenti hrabriji od Evropske komisije, možda od cijele Evropske unije, oni su ti koji ukazuju na sistemske nedostatke demokratije, oni su ti koji se bore za građanske slobode, oni su ti koji osuđuju raširenu korupciju. Povjerenice, oni se bore za evropske vrijednosti i zaslužuju našu punu podršku", rekla je ona.

Komentari (0)

POŠALJI KOMENTAR